fbpx

O Marce

29
Lat

Roland to polska marka odzieżowa,
obecna na rynku od 1990 roku.

Roland to firma rodzinna, która stawia na rodzimą produkcję. Początki działalności to szycie garniturów i marynarek męskich. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na stopniowe poszerzanie wachlarza oferowanych produktów o okrycia wierzchnie (kurtki i płaszcze), koszule, buty i wszelkie niezbędne dodatki. Dziś oferujemy naszym Klientom wszystko co niezbędne, aby stworzyć kompletną stylizację.

Historia firmy i marki Roland sięga roku 1979, gdy senior rodu, Karol Rogowski uzyskał dyplom czeladnika i uruchomił pierwszą małą pracownię, która zajmowała się szyciem męskich garniturów i spodni na miarę.

Dwaj synowie Karola, Dariusz i Andrzej, od zawsze byli związani z firmą. Ojcu udało się  zarazić ich pasją do krawiectwa. Mimo, iż każdy z nich ukończył studia techniczne w zupełnie różnych kierunkach, obaj uzyskali dyplomy czeladnicze i na początku lat 90 zdecydowali się kontynuować tradycję zapoczątkowaną przez ojca.

Początkowo skala działalności obu braci była mała i obejmowała produkcję spodni. Ze względu na duże koszty operacyjne rozszerzenia działalności, postanowili sygnować swoje produkty wspólną marką Roland, ale z zachowaniem odrębności produkcji.

Obecnie firmę Roland Moda Męska Dariusz Rogowski prowadzi wspólnie z córką Joanną, trzecim pokoleniem w rodzinnej firmie. Produkcja odbywa się w zakładzie w Płońsku, a sieć sprzedaży to 6 salonów firmowych zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego. Lokalny charakter działalności pozwala kontynuować tradycje rodzinne i łączyć produkcję przemysłową z szyciem odzieży na miarę ( w systemie made to measure).

Do naszej pracy podchodzimy z pasją, kierując się przede wszystkim zadowoleniem naszych Klientów. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z ich strony, ponieważ pozwala nam to poznać oczekiwania  i dopasować ofertę do zmieniających się trendów w modzie męskiej.

Zbierane przez ponad 25 lat doświadczenia pozwalają nam zaoferować produkt wysokiej jakości, charakteryzujący się modnym krojem, precyzją wykonania i dbałością o detale, w przystępnej cenie. Miła i fachowa obsługa w naszych salonach firmowych wybierze z Państwem najbardziej odpowiedni krój i fason garnituru, dopasuje go do sylwetki, jak również doradzi w doborze dodatków tak, aby stworzyć spójny zestaw. Wszelkie poprawki zakupionej odzieży wykonujemy bezpłatnie.

Znaczną część naszej oferty stanowią garnitury ślubne, szyte indywidualnie w systemie made to measure (na podstawie gotowych szablonów). Taka forma daje możliwość doskonałego dopasowania garnituru do sylwetki. Aby ułatwić wybór, Pan Młody podczas pierwszej wizyty w salonie, ma możliwość przymierzenia modeli garniturów z aktualnej kolekcji ślubnej. Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły naszych Klientów. Różnorodność fasonów, kolorów oraz dostępnych wariantów wykończenia daje prawie nieograniczone możliwości stworzenia jedynego i niepowtarzalnego stroju.